Web Sitenizin Kahramanı Olmanızın 3 Yolu

Ziyaretçilerinizin dikkatini uzun süre verebilecekleri ve bu web sitesi üzerinden kazanç sağlayacağınız bir site inşaa etmek çok zorlu bir süreçtir.Trafiğinizin artmasını sağlamak ve web sitenizde geçirilen sürenin uzamasını sağlamak bazı süper güçler gerektirebilir.Bir kaç ipucu ve püf noktası ile web siteniz güncel bir görünüme sahip olabilir.

Web’de ziyaretçilerinizin kalbini kazanmaya hazır mısınız? Pelerininizi alın ve sitenizin kahramanı olmanın 3 yolunu için hazırlıklara başlayın.

1. Ziyaretçilerinize “Hakkımızda” Sayfanız ile İlham Verin

Sitenizi ilk kez oluştururken “Hakkımızda” sayfası son derece önemlidir, çünkü ziyaretçilerinize ön plana çıkacak bir hikaye anlatırsınız. İnsanların sitenizdeki ürün veya hizmetle bağlantı kurmasına yardımcı olacak bir açıklama sağlayarak markanızı hedef kitleniz ile birleştirmek istiyorsunuz. “Hakkımızda” sayfanız resmi ve robotik olmamalı, arkadaşça ve ilgi çekici olmalıdır.

Hakkında Sayfanızı başlatmanıza yardımcı olacak bir formüle mi ihtiyacınız var? İşte eski tarz bir “Hakkımızda” sayfasından daha iyi bir “Hakkımızda” sayfasını oluşturmak için yapmanız gerken 5 aşama.

  • Hedef kitlenizi tespit edin
  • Markanızın toplum için üstlendiği bir görev, bir farkındalık yaratma konusu ile başlayın.
  • Şirket veya marka hikayenizi hedef kitleniz ile en iyi iletişim yolunu bularak anlatın
  • Ziyaretçinize nasıl bir marka veya firmadan hizmet aldığını anlatın

2. Hedef Kitlenizi Belirleyin

İster bir web sayfası oluşturma konusunda deneyimli olun, isterseniz deneyimli bir web tasarım profesyoneli olun, hedef kitlenizi tanımak sizin için süper bir güçtür. Siteniz ile kime yöneldiğiniz, yalnızca yüksek dönüşümler için önemli değil, içeriğinizin sesini ve tonunu oluşturmanıza yardımcı olması açısındanda önemlidir. İlgi alanı, tutkular ve satın alma alışkanlıkları gibi hedef kitlenizi deşifre ederken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır.

Hedef kitlenize aşina olduğunuzda, doğrudan o müşteriyle dokunan mesajlar oluşturabilir ve servisler tasarlayabilirsiniz. Tabikide bu süreç biraz zaman ve deneyim kazanma gerektirecektir bir gecede süper kahraman olamazsınız,  sabırlı olun, kitlenizi tanımlamak sonsuza dek sürmez, ancak ziyaretçilerinizin alışkanlıklarını incelemenizi ve sitenizi sık kullanan insanlarla iletişim kurmanız çok önemlidir.

Hedef kitlenizi tanımlamanıza yardımcı olacak çevrimiçi yardım arıyorsanız, Google Analytics veya sosyal medya beğeni ve yorumları, ziyaretçi etkileşimleri ve trafiği önemli tespit araçlarıdır.

3. Mesaj Tonunuzu Koruyun

Tutarlılık anahtarınız olmalıdır, fakat bu tek başına yeterli olmayabilir.Herkese açık mesajlaşma, marka kimliğiniz ve net olmayan iletişimi azaltmanıza yardımcı olabilir. Markanızın site ziyaretçilerinizle etkileşime geçmesi için bu iletişim yöntemi güvenilir ve özgün bir ilişki kurmanızı sağlar.

Sitenize bakın ve logonuz, başlığınız ve içeriğiniz gibi öğelerin marka sesinizle tutarlı olup olmadığını görün.Web sitenizin vermek istediği mesaj ile içeriğinizin tutarsız olduğunu düşüyorsanız, kahraman pelerini takmanın zamanı gelmiştir. İçeriğinizde olan eksikliklerin ve boşlukların üstesinden gelin, ziyaretçilerinizin gelişmelere nasıl yanıt verdiğini izleyin.

Web sitesi oluşturma yolculuğunuz dönüşüm, eylem ve yeniden icat ile dolu olacak. Web sitenizi nasıl geliştireceğiniz konusunda geribildirim almanız gerektiğinde, WordPress’in arkasında harika bir kullanıcı topluluğuna sahiptir! Kahramanlar bile bazen yardıma ihtiyacı vardır ve WordPress’in ücretsiz eklentiler, özelleştirme araçları gibi yetenekler bir click ile parmaklarınızın ucunda.

Sonuç olarak web sitenizi hedef kitlenize en uygun içerik ve iletişim yöntemi ile oluşturmanız, yönetmeniz çok önemli. IHS’nin WordPress Hosting Paketleri veya SiteBaz Hazır Websitesi Paketleri ile oluşturmanız sadece dakikalarınızı almaktadır.IHS’de kendi web sitenizin kahramanı olmanız ve başarılı bir web sitesi kurmanız bu kadar kolay.