Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Bulmanın 6 Yolu

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler tek tek ele alındığında çok özel bir şeyi ifade etmemektedir. Genellikle üç ya da beş kelimeden oluşurlar ve çok fazla aranmaya sahip değildirler. Bu nedenlede bir çok web sitesi sahibi tarafından da görmezden gelinirler.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin en güzel yanı bu kelimeleri hedefleyen web sitelerinin arama motorlarında çok çabuk rütbe kazanabilmesidir. Bu tür kelimeleri kullanarak çok ciddi bir trafiğe ulaşmanız mümkün olmayabilir ama kesinlikle hedef kitleye ulaşabileceğinizi garanti edebilirim.

Muhtemelen uzun kuyruklu anahtar kelimeler için en büyük zorluk bu kelimeleri bulmak olacaktır. Bizlerde bu zorluğu ortadan kaldırmak için siz değerli okurlarımıza bazı ipuçlarını paylaşmak istedik. İşte sadece bu iş için basit sekiz ipucu;

Google Önerileri

Öncelikle Google önerilerini dikkate almanızı öneririm. Yapmanız gereken öncelikle Google da aramak istenilen birincil anahtar sözcükleri yazın. Google size bu sözcüklerle alakalı uzun kuyruklu kelimeler önerisinde bulunacaktır. Google arama motorunun bu özelliği uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmak için çok büyük bir avantaj sağlıyor.

Google İlgili Aramalar

Burada da aynı mantık geçerli. Yine Google arama motorunun arama işlevini kullanarak rekabeti yüksek bir kelimeyi sorguluyoruz. Burada alt sayfalarda ya da sıralarda çıkan arama sonuçlarındaki kaynaklardan uzun kuyruklu anahtar kelimeleri tespit etmiş oluyoruz.

Google Analytics

Google Analytics verilerini kullanarak sitenize uzun kuyruklu kelimeler ile gelen ziyaretleri tespit edebilirsiniz. Burada hiç tahmin etmediğiniz arama sorgularıyla sitenize ziyaret çekmiş olabilirsiniz. Bu noktada bu aramalarla sitenize gelen ziyaretçilere doğru mesajı iletmek adına sayfalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Yorum Bölümü

Aktif olarak yorum yazılan bir web sitesine sahip olduğunuzu varsayarsak, okuyucuların yorumlarından faydalanarak mükemmel kelime önerilerine ulaşabilirsiniz. Özellikle yorum kısmında sorulacak sorulardan yola çıkarak güzel kelimelere ulaşabilirsiniz.

Çoklu Anahtar Kelime Araçları

Google arama motorunun anahtar kelime aracı hiç bir zaman inkar edilmeyecek kadar etkin olsada anahtar kelime araştırma sürecine gelindiğinde kullanabileceğimiz bir çok aracın var olduğunuda bilmemizin faydası olacağını düşünüyorum. Eğer uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulma konusunda ciddi iseniz birden fazla araç kullanmanızı öneririz. Kelime aracı olarak WordStream ve WordTracker kaynaklarını önerebilirim.

Soru ve Cevap Siteleri

Soru ve cevap siteleri en iyi uzun kuyruklu kelimeleri bulabileceğiniz kaynaklar arasındadır. Bu anahtar kelime tekniği hakkında en iyi şey, iyi bir soru tabanlı kelime bulmaktır. Ayrıca sitenize backlink inşa etmek için mükemmel bir öneme sahiptir.