73. Sabırlı Olmalısınız

SEO çalışmalarını gerçekleştirmek kolay değildir. Ancak asıl kolay olmayan SEO çalışmalarından sonuç elde etmektir. SEO çalışmaları uzun vadeli olarak işe yarayan çalışmalardır. Sonuç almak istiyorsanız belirli bir süre sabretmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

74. Kötü Taktiklerden Uzak Durmalısınız

Sitenize zarar verebilecek kötü taktiklerden her zaman uzak durmalısınız. Bir taktiğin hızlı bir şekilde sonuç getirecek olması onun işe yarar ve iyi bir taktik olduğunu göstermeyecektir. Google eskisinden çok daha akıllıdır. Kötü taktikleri kullanırsanız sitenizin ceza almasına neden olabilirsiniz.

75. İstenmeyen Yöntemleri Kullanmamalısınız

Sadece link almak için sitelere yorumlar göndermemelisiniz. İstenmeyen yöntemler ve taktikler her zaman siteniz için zararlıdır. Bu zararlı yöntemlerden uzak durmalı ve sitenizin SEO kalitesini iyi derecede tutmaya özen göstermelisiniz.

76. Parametreleri Düzenlemelisiniz

Özellikle WordPress alt yapısını kullananlar garip garip indekslerle karşılaşabilirler. Buna neden olan konuların başında parametreler gelir. Search Console aracını kullanarak parametreleri Google insiyatifine bırakmamalısınız. Bu konuda hazırlamış olduğum parametreler içeriğini ayhankaraman.com/parametreler bağlantısı aracılığıyla inceleyebilirsiniz.

77. Kırık Bağlantı Fırsatlarını Değerlendirin

Geçmişte çok değerli bir alan adının boşta olduğunu ve bu alan adının çok büyük kaynaklardan referans bağlantılara sahip olduğu düşünün. Bu kaynağa rakiplerinizin web sayfalarından da bağlantı verilmiş olabilir. Bu fırsatı kaçıracak mısınız? Bunu legal olarak nasıl yapacağınızı bilerek hareket etmeniz size inanılmaz fayda sağlayacaktır. Nasıl yapılır öğrenmek ister misin? Ayhan KARAMAN SEO koçluğu eğitim programı sayesinde bu ve bunun gibi bir çok stratejiye ulaşabilirsin. Hemen ayhankaraman.com/seo-egitimi bağlantısını ziyaret et hemen başvuruda bulun.