Facebook Hesap Yönetimi

Sosyal medya pazarlama çalışmalarınızda üzerinde durmanız gereken konulardan biri de Facebook’dur. Facebook günümüzün en popüler ve en yaygın kullanılan sosyal medya ağlarından biri olduğu için bu platforma önem vermeniz, pazarlama çalışmalarınızın verimini önemli ölçüde arttıracaktır. Bilinenin aksine Facebook halen günümüzde önemli bir güce sahip ve doğru kullanıldığında iyi geri dönüşler vermektedir.

Sayfa Güncelliği

Sayfanızın hem güncel hem de aktif olması takipçilerinizin artmasına ve takipçilerinizle olan iletişiminizin artmasına sebep olacaktır. Bu sebepten girmiş olduğunuz iletişim bilgilerinizin, içerik ve gönderilerinizin güncellemelerinin eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Kullanıcılar Facebook sayfanızı ziyaret ettiğinde aktif ve içeriklerini sürekli yenileyen bir işletme ile karşılaşmak isteyeceklerdir.

Sayfa Görselleri

Hem paylaştığınız görseller hem de işletmenizi veya markanızı tanıtacak logonuzdan oluşan profil fotoğrafı ile kapak fotoğrafının yüksek kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Profil fotoğrafı olan sayfaların güvenilirliği ve ilgi çekiciliği bir hayli artmaktadır. Aynı zamanda gönderilerinizde kullandığınız görsellerin işletmenizle alakalı olmasına dikkat etmelisiniz.

Erişilebilirlik

Potansiyel müşterilerinizin ve hedef kitlenizin mesajlarına, geri bildirimlerine hızlı dönüşler yapmak, ulaşılması kolay bir hizmet sunmak Facebook sayfa yönetiminin gerekliliklerinden biridir. Şikayetlere, önerilere ve sorulara hızlı cevap vermeniz durumunda müşterlerinizle ilişkinizi sağlamlaştıracaktır. Böylece müşterileriniz size güvenecek ve çevresine önererek referans yoluyla potansiyel müşteri kitlenize ulaştıracaktır.

Business Manager

Analizlerinizi detaylı görebileceğiniz bu araç, hedef kitlenizi oluşturmanıza, kullanıcılarınızın etkileşim oranı gibi değerlere ulaşmanıza olanak tanımaktadır. Aynı zamanda sadece istatistiksel değerler ile değil, reklam yöneticisi gibi bölümlerle ilgilenmenizi sağlamaktadır. Böylelikle doğru reklamı Facebook kullanıcılarına sunabilir ve müşteri çekmeyi sağlayabilirsiniz.