Özgün İçerikli Web Tasarımları

Özgün İçerikli Web Tasarımları

Web Tasarım Unsurları

Bir web tasarımı, web sitesinin kalitesini belirleyen önemli özelliklerden biridir. İlk görüşte görsel olarak dikkat çeken unsurlar arasında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi özellikler web site kalitesini etkileyen önemli unsurlardandır.

Tasarımın her dalında olduğu gibi web tasarım dalında da içinde bulundurduğu ana hatlar vardır. Bu ana hatlar çerçevesinde web tasarım unsurları şunlardır:

Düzen: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözümüzü yormayacak şekilde belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ve kolayca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini arttırır.

Renk: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercih edeceğiniz renk marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan seçimlerden yana olursa daha çok uyum sağlayacaktır.

Grafikler: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek şekilde grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir.

Fontlar: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece önemlidir. Hatta birçok web tarayıcısı web güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle çok sık kullanılan fontlar tercih edilmelidir.

İçerik: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.

Özgün İçerikli Web Tasarımları hakkındaki sorularınız yanıtlıyoruz. Bizlere ulaşarak tüm konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bizleri sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.