Kocaeli Teknik Donanıma Sahip Yazılım Firmaları

Kocaeli Teknik Donanıma Sahip Yazılım Firmaları

Yazılım Geliştirme

Bir yazılım projesi doğru ilerlediğinde ve profesyonel çalışanlarla hayata geçirildiğinde başarı sağlanabilecek bir yapıdadır. Yazılımda birbirini takip eden süreçler vardır. Bu süreçler yazılımı başarılı yaparken her aşamanın ayrıntılı bir şekilde planlanmasının büyük önemi vardır.

İhtiyaç ve Analiz

Yazılımın ilk amacı ihtiyacın belirlenmesidir. Hazırlanacak olan yazılım nerede, ne şekilde, kim ya da sınırları ne olacak belirlenmesi gerekir. Projeye neden ihtiyaç duyulduğu belirlenmelidir sonra analiz yapılarak nasıl bir yatırım ve izlenilmesi gereken yol nedir belirlenmelidir. Projenin analizi yapılırken zaman kaybettirecek her türlü önemsiz ve etkisiz detaylar kaldırılmalı ve bir sonraki evreye hazır hale gelmelidir. Projenin önündeki engellerin kaldırılmış olması projenin zamanında tamamlanmasını sağlayacaktır.

Tasarım

Tasarımı yapılacak olan projenin kullanıcı odaklı olarak hazırlanması gerekir. Tasarım ortaya çıkacak olan sonucu gösterir. Bu nedenle tasarımın olmadığını düşündüğünüzde kodlamaya geçilmemesi gerekir. Projenin tasarımı yapılırken her türlü platformda çalışabilme ihtimali düşünülmelidir. Tasarımın  SEO’ya uygun halde olması gerekir.

Kodlama

Tasarım aşamasının tamamlanması ardından artık tabandaki mimarinin de şekillenmesi gerekir. Güçlü bir yazılım mimarisi için kodların hatasız bir şekilde çalışıyor olması gerekir. Proje birbirine bağlantılı bir ekip tarafından yürütüleceği için tasarım ve kodlamanın birbiriyle mutlaka uyumlu olması gerekir. Sitenin hızlı bir şekilde çalışabilmesi için kodların hatasız işlemesi  önemlidir.

Test

Kod geliştirme aşaması tamamlandıktan sonra, son kullanıcıların uygulamayı test etmeleri için test versiyonu devreye alınır. Uygulamanın test sürümünde kullanılacak veri tabanı ve uygulama sunucusunun gerçek ortamdan farklı bir yerde olması ideal olanıdır.

Kocaeli Teknik Donanıma Sahip Yazılım Firmaları hakkındaki sorularınız yanıtlıyoruz. Bizlere ulaşarak tüm konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bizleri sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.