Hızlı Web Sayfaları

Hızlı Web Sayfaları

Web Tasarım Süreçleri

Projelendirme Aşaması: Doğru belirlenmiş stratejiler, analizler ve hedeflerin oluşturduğu bir proje başarılı bir web tasarımının en önemli süreçlerinden birini oluşturmaktadır. Bu aşamada  firma ve firmanın faaliyet gösterdiği sektör kontrol edilir. Ürün veya hizmetlere dair, resim, açıklama, teknik belgeler, referanslar ve benzeri bilgi ve belgelerin sitede nasıl yayınlanacağına karar verilir.   İlgili siteler en iyi şekilde araştırılır. Analizlerden elde edilen bilgiler doğrultusunda web sitesinin kurgulaması yapılmaktadır.

Teknoloji Seçimi: Web sitesinin kurgulanmasından sonra projenin hazırlanacağı platform ve teknolojilere karar verilir.

Tasarım süreci: Renk  seçimi, logo, banner  ve sitede kullanılacak görsel öğelerin tasarımlarının yapılması  web tasarımı projelerinin en önemlilerinden biridir.  Genel itibariyle grafik ve web tasarımcılarımızın yönlendirmesiyle işleyen bu süreç müşterilerimizin de fikrini alarak işleyişe başlar.

Yazılım Süreci: Site içeriğinin web sitesinde nasıl verileceği, hangi bilgilerin hangi ortamlarda korunacağı ve ziyaretçiler ile nasıl aktif bir iletişim kurulacağı belirlendikten sonra veri tabanının oluşturulması, admin paneli ve içerik yönetim sisteminin programlanması ve kullanıcı tarafının kodlanmasıyla yazılım sürecine devam edilir.

Test Süreci: Web standartlarına uygunluğunun denetlenmesi, tüm ekran çözünürlüklerin teste tabi tutulması gibi testler yapılır.

Yayınlanma ve yayın sonrası aşamalar: Testleri bitirilen ve son kontrolleri yapılan proje uygun ve hızlı bir şekilde  yayına başlar. Zaten arama motorlarının mantığına uygun olarak kodlanmış ve tasarlanmış sitede anahtar kelimeler  ön plana çıkarılır ve arama motorlarına kayıt yaptırılır.

Hızlı Web Sayfaları hakkındaki sorularınız yanıtlıyoruz. Bizlere ulaşarak tüm konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bizleri sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.