Google Mobil Dostu Siteleri Sıralamada Üst Sıralara Çıkarıyor

Google geçtiğimiz aylarda mobil dostu siteleri yakından ilgilendiren bir algoritma güncellemesi gerçekleştirmişti. Bu algoritma güncellemesi kullanıcıların talep ettiği bilgileri en alakalı biçimde sunan ve bunu mobil dostu yöntemlerle sağlayan siteleri ön plana çıkaracak bir yenilikti.

Nitekim birçok kişi bu algoritmaya çoktan hazırdı ama hazır olmayanlar ise arama sonuçlarında gerilere doğru yönelmeye başladı. Bunun nedeni Google’ın sıralama sinyalleri arasında mobil dostu olmaya daha fazla önem vermesiydi.

Mobil Algoritmaya Nasıl Uyum Sağlanır?

Eğer henüz Google tarafından sunulan mobil algoritma için gerekli düzenlemeleri yapmadıysanız bu konuda atabileceğiniz bazı önemli adımlar bulunmaktadır. Aşağıdaki maddeleri dikkate alarak sitenizi Google’ın istediği gibi mobil uyumlu hale dönüştürebilirsiniz.

Mobil kullanıcılar yıllardır detaylı olarak takip edilen kullanıcı gruplarıydı. Arama sonuçları artık büyük ölçüde mobil yöne doğru kaymaktadır. Bu nedenle sitelerin mobil dostu olma ihtiyacı her geçen gün artış göstermektedir. Google, dünyanın en büyük arama motorlarından birisi olarak kullanıcıların bu talebine cevap verebilecek ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek siteleri sonuçlarda biraz daha ön plana çıkarmayı uygun gördü. Yapmanız gereken sitenizin tasarımını mobil dostu hale dönüştürmek ve sitenizin sahip olacağı mobil trafiği yükseltmektir.