Google Haritalara Neden Kayıt Yaptırılmalı?

Google, arama sonuçlarını bir çok farklı şekilde sunmaktadır. Ancak bunlardan bir tanesi var ki, gerçekten SEO çalışmaları açısından oldukça büyük bir öneme sahip. Local Seo… Local Seo arama sonuçlarını; arama yapılan bölgeye göre sıralayan bir kriterdir. Örneğin Beylikdüzü’ nde ikamet ediyorsunuz ve Google’dan market yazarak arama yaptınız. Normal şartlarda standart sonuçlarda, ilk sırada gelen site sizin aramanızda ilk sırada gelmeyecek. Sizin karşınıza gelecek site Beylikdüzü’ne en yakın market olacaktır. İşte local seo, kullanıcılara tam olarak bunu vaad etmektedir. Sonuçta Gaziantep’teki bir marketin, Beylikdüzü’nde bulunan birine her hangi bir faydası olmayacaktır.

Peki local SEO neden yapılmalıdır?

Local Seo, özellikle belli bir il ya da ilçede hizmet veren kurumlar için oldukça önemli. Çünkü, genelden ziyade daha dar bir alanda çalıştıkları için müşteri potansiyelleri de düşük olacaktır. İl ya da ilçede ki tüm müşterilere ulaşabilmek için de en mantıklı çözüm local seo yapmak.

Local SEO Nasıl Yapılır?

Local seo yapılırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var. Tanıtım yazılarında lokasyon ile ilgili bilgiler geçirmek, foursquare gibi aplikasyonlarda site hakkında paylaşımlarda bulunmak. Facebook, Twitter, İnstagram gibi platformlarda lokasyonu belirtmek gerekiyor. Ancak local Seo’nun en önemli aşaması Google haritalara kayıt yapmaktır.

Google Haritalara Neden Kayıt Yapılmalıdır?

Özellikle kurumlarda, Google Haritaların kullanılması oldukça önemli. Google haritalar sadece sahibi olduğunuz kuruluşun adresini vermekle kalmaz. Aynı zamanda, çalışma saatleri, iletişim bilgileri, firma hakkında bilgiler gibi bir çok detayı da içerir ve Local Seo içinde vazgeçilmezler arasında yer alır.