E-Ticaret Siteleri için OpenCart’ın Sınırsız Faydaları

OpenCart hosting paketinin faydalarından bahsetmeden önce onun ne olduğunu anlamaya çalışalım. OpenCart nedir, nasıl kurulur ve faydaları nelerdir sorularına cevap verince neden böyle bir başlık attığımızı siz de daha iyi anlayacaksınız.

OpenCart Nedir?

OpenCart kurulumu ve kullanımı oldukça pratik açık kaynak kodlu ve PHP tabanlı bir e-ticaret yazılımıdır. Özellikle e-ticarete yeni başlayanlar için ideal olan program, sunduğu birçok avantajla yazılımsal sorunlarınıza pratik çözümler getiriyor.

OpenCart Nasıl Kullanılır?

Açık kaynak kodlu yazılım sayesinde, dil ve para birimi eklemelerini kısa sürede yapabilirsiniz. Ürünlerinizi de ekleyip temanızı seçtikten sonra e-ticaret web siteniz hazır demektir, işte bu kadar basit. OpenCart, sahip olduğu anlaşılır yönetim paneli üzerinden kullanılır.

OpenCart’ın Faydaları

• OpenCart PHP tabanlı ve MySQL veri tabanını kullanan açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için kolaylıkla geliştirilebilir. Yani yazılımcılarla çalışarak e-ticaret sitenize ek özellikler ekleyebilir ve istediğiniz parametrelerle optimize edebilirsiniz.

• OpenCart, ikinci sürümüyle api desteği vermeye başladı. Api desteği nedir diye merak ediyorsanız hemen açıklayalım: Api desteği, web sitenize uygulamaları entegre etmenizi sağlayan bir tür yazılımdır. Örneğin api desteği sayesinde müşterilerine konfirmasyon mesajları atabilirsiniz.

• Size sınırsız bayilik ve ürün ekleme opsiyonu sunar. Olanaklarınızı bir düşünün, tüm bayiliklerinizi tek çatı altında toplayarak bir merkez oluşturabilirsiniz.

• OpenCart, Türkçe desteği verir. Böylece e-ticaret siteniz için Türkçe karakter sorunu yaşamazsınız.

• Opencart temaları ise e-ticaret sitenize özgün bir imaj kazandırabilirsiniz. Bu temalar aynı zamanda OpenCart themes olarak da bilinir.

• Ödeme yönetimi paneli ile tüm sanal POS sistemlerini web sitenize entegre edebilirsiniz.

• OpenCart, hosting paketi olarak satın aldığınızda sınırsız destek opsiyonuyla beraber gelir. Böylece OpenCart güncellemelerini tek tıkla web sitenize uygulayabilirsiniz.

• Haftalık yedekleme sistemiyle verilerinizi güvende tutar.

• Sınırsız veri trafiği ve e-posta alımı özelliğiyle dijital pazarlama konusunda şirketinize yardımcı olur.