Dijital İtibar Yönetimi Nedir?

Markanızın ileride yaşayabileceği krizlere karşı, yapay zeka destekli yazılımlarımız ile kullanıcıların etkileşimde bulunduğu platformlarda markanızı etkileyen sinyalleri takip ediyoruz. Yazılımımız tarafından kriz ekibi rapor edildiğinde anında aksiyon alınmaktadır. Kriz sonrasında markanızı olumsuz sinyallerden arındırmak için sektörü ve müşterilerinizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Dijital İtibarınız Neden Önemlidir?

İtibarınız, olumsuz bir arama sonucunun sizin veya markanızın dışarıdan görünümünü önemli ölçüde değiştirdiği için günümüz dijital dünyasında her zamankinden daha fazla önemlidir.

Online İtibarınız Kredi Kabiliyetinizi Etkileyebilir

Şirketler, borç alacaklar hakkında karar vermek için sosyal medyaya yöneliyor. Öncelikle kimlik doğrulamak için kullanılıyor, ancak bazı durumlarda kredi verirken sosyal medya itibarı da değerlendirilmektedir. Sosyal medya etkinliği yakında FICO puanlamasına dahil edilebilir.

İnceleme Web Siteleri Sizden Daha Güçlü

Ekşi Sözlük ve Şikayet Var gibi itibarı bozan güçlü siteler binlerce sayfalık içeriğe sahiptir ve Google’da çok yüksek sıraya yerleşme eğilimindedir. Yani bu sitelerden birinde kötü bir eleştiri alırsanız, yokuş yukarı bir savaş vereceksiniz demektir.

Yasalar ve Google Sizin Tarafınızda Olabilir

Korkunç arama motoru sonuçları yüzünden kapana sıkıştığını mı düşünüyorsun? Sakin ol. Yanlış bilgiler dahil olmak üzere ciddi suçlar içeren içerikleri kaldırtmak için online iftira yasasını kullanabilir ve itibarınıza zarar verenler için tazminat alabilirsiniz. Google, hassas kişisel bilgilerin arama sonuçlarından kaldırılmasına da yardımcı olabilir, ancak bu, birkaç özel şarta tabi tutulmuştur. Kaliforniya vatandaşları, 18 yaş ve altı gibi nüfusun belirli üyeleri de internette bilgi silimi kanunlarını kullanabilir.

Özel Hesaplarla İlgili İçerikler Paylaşabilir

Bazı konular hakkında konuşurken rahat hissedebilmeniz için sosyal medya profillerinizi güvenle kilitleme konusunda dikkatli olun. Gizliliğiniz konusunda makul bir beklentiniz olmasına rağmen, özel profilinizi görüntüleyebilen herkes fotoğraflarınızı kaydedebilir, ekran görüntüsü alabilir, metin kopyalayabilir ve gördükleri şeyleri paylaşabilir.