Cloud Server’ın İşletmenize Faydaları Nelerdir?

Cloud server, Türkçesi ile bulut sunucu; verilerin ve programların sanal sunucular üzerinden yedekli ve kesintisiz bir şekilde çalıştığı sistem bütününe deniyor. Bulut sunucular, kaynaklarını sanal bir havuz içerisinden elde eder ve güncellemeleri anlık olarak gerçekleştirebilirler. Veri merkezi bağımlılığı bulunmayan cloud server’lar, kullanım süresine göre ücretlendiriliyor. Bulut sunucu fiyatları, bu sayede ekonomikleşip bütçede tasarruf yaptırıyor.

Cloud server’ları basitçe anlatmak gerekirse bir köşede bekleyen fazladan server’a sahip olduğunuzu ve web sitenizin yoğun trafik aldığı anda sahaya çıkarak tüm yükü omuzladığını da düşünebilirsiniz. Siz de onlara maç başı para veriyorsunuz. Sadece oynadıkları oyun başına para alıyorlar.
Cloud hosting ile cloud server arasındaki ayrıma dikkat etmek gerekir. Buraya tıklayarak ilgili içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Bulut Sunucuların Yararları

• Düşük maliyet: İster devasa boyutlarda kurumsal bir şirket ister de küçük bir aile işini devam ettiriyor olun, ofisinize bilişim sistemi kurmak her zaman yüksek rakamlar gerektirecek. Sanal server kiralama ile bulut sistemine giriş yapın, küçük rakamlarla işinizi büyültmenin keyfini çıkartın. Cloud server fiyatlarının avantajı şuradan geliyor: Kullandığınız kadar para ödüyorsunuz.

• Çalışma alanı genişler: Bulut sunucuları sayesinde internete bağlı olduğunuz sürece bulut sistemine yüklediğiniz tüm verilere, programlara, analizlere, web sitelerinize, CRM uygulamalarınıza, kısaca işle ilgili her şeye ulaşabilirsiniz. Tatilde iş mi yapılır diye mızmızlananlardan değil, işine her zaman önem verenlerdenseniz bulut sunucu teknolojisi hayatınızı çok kolaylaştıracak.

• Verileriniz korunur: Bulut sisteminin faydalarından en güzeli, size alternatif yedekleme seçenekleri sunması. Datalarınızın güvenliği için onları bir değil, birkaç alternatif yere yedekleyebilirsiniz. Daha önceden data’larını kaybedenler iyi bilir ve asla o hissi hatırlamak istemezler. Onlara sorun, size geçirdikleri korkunç günleri anlatsınlar. Yedeklemenin ne kadar önemli bir şey olduğunu tam olarak o zaman anlayacaksınız. Hikayesi bittikten sonra arkadaşınıza sarılmayı unutmayın.

• Minimal bir teknik destek yeterlidir: Bulut sunucular, sanal sunucular üzerinden kurulu bir sistem oldukları için donanım arızaları yaşamazlar.

• Yüksek verimlilik alırsınız: Sanal sunucular çoğunlukla en üst düzeyde verimlilik alınabilecek yazılımlarla kodlanırlar. Yazılım tanımlı ağlar üzerinden ortak birkaç tane uygulama kullanan sanal sunucular, benzer özelliklerdeki sunuculara göre çok daha efektif çalışır.

Bulut Sunucu Kurulumu

Bulut sunucu kurulumu için danışabileceğiniz birçok firma olsa da yüksek verimlilik alabileceğiniz ve size kesintisiz hizmet sunabilecek firmaların dışına çıkmayın. Cloud server kiralama hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken diğer şeyler:

• Ücretsiz sunucu transfer transferi
• Süresiz ücretsiz destek
• Ek avantajlar