Çevrimiçi itibar Yönetimi Değerlendirmesi

Neden Bir itibar Yönetim Hizmeti Kullanmalı?

Adınızı veya firmanızın adını internette hiç aradınız mı? Eminiz en kullanışlı ve uygun bilgilerin ilk sayfalarda yer almasını istersiniz. Üzgünüz çünkü bu daima mümkün olmayabilir. Küçük düşürücü ve kötüleyici içerikler başınızı ağrıtabilir ve isminize zarar verebilir. Bir kişinin tüm itibarınızı yerle bir etmesi oldukça kolaydır çünkü yapacağı değerlendirmeler ve sizin hakkınızda blog adreslerinde bir şeyler yazması yeterli olabilir. Hatta bulunmayan bilgiler sunulmuşsa negatif içerikler sizi negatif ışığın altına koymaktadır. Çevrimiçi itibar yönetimi hizmetleri istenmeyen içeriklerin gizlenmesi veya kaldırılması konusunda size destek olabilir. Bu tür içerikleri daha dürüst ve daha bilgi dolu gerçeklerle değiştirebilir.

İtibar yönetimi konusunda hizmet talebi için bu bağlantıda yer alan içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Çevrimiçi İtibar Yönetimi: Nelere Göz Atmalı?

Çevrimiçi itibar yönetimi firmaları müşterilere çok geniş yelpazede hizmetler sunmaktadır ancak hepsi adınızın temizlenmesi gerektiğini anlamaktadır. Bu hizmetlerden maksimum verim almak istiyorsanız en fazla çeşitliliği sunan firmalara göz atmalı ve onlardan yardım alarak pozitif bir itibar oluşturmaya çalışabilirsiniz. Aşağıda çevrimiçi itibar yönetimi hizmetlerini değerlendirmek için kullandığımız kriterler yer almaktadır.

İzleme

En iyi çevrimiçi itibar yönetimi hizmetleri sitenizin tüm yönlerini ve negatif içerikleri analiz ederler. Ardından problemin kaynağına göz atarlar ve güçlü bir kampanya uygulayarak negatif yorumları engellemeye çalışırlar. Birçok servis kötü yorumların ve yanlış bilgilerin yer aldığı değerlendirme sitelerini yönetmeyi başarabilirler. Birçok hizmet ise çevrimiçi ortamda firmanızdan bahsedildiğinde size haber verebilir.

İtibar Oluşturma

Kişisel Facebook sayfanızın işinizle bir bağlantısının olmaması gerekir çünkü bu sizi negatif yönde etkileyebilir. Aynı şey Twitter hesabınız için de geçerlidir. Sosyal medya yeni müşteriler çekmek için iyi bir yerdir ancak özensiz yorumlar durumunda tüm itibarınız yerle bir olabilir. Çevrimiçi itibar yönetimi sayesinde sosyal medyanın itibarınızı nasıl etkilediğine göz atabilir ve bunu yakından takip edebilirsiniz.

Arama Motoru Yönetimi

Doğru SEO yöntemleri sayesinde pozitif değerlendirmelerin arama motoru sonuçlarında ilk sayfada yer almasını sağlayabilirsiniz. İtibar yönetim yazılımları SEO konusunda size yardımcı olur ve pozitif yorumları ilk sayfaya kadar taşıyarak negatif yorumların geri plana atılmasını sağlarlar.

İçerik Yönetimi

En iyi içerik yönetim hizmetleri blog yazılarından basın bültenlerine kadar birçok farklı konuda size yardımcı olur. Yeni ve orijinal içeriklere sahip olmak sitenize trafik çekmek için önemlidir. Bu noktada videolarla çalışmalı veya Wiki tarzı sayfalar oluşturmalısınız. İyi itibar yönetimi araçları hazır olmanızı sağlayarak sizi doğru noktaya doğru yönlendirirler. En iyi web itibar yönetim ajansı maksimum etkiye sahip içerikler üretmeniz için size destek olacak içerik ekiplerine sahiptirler.

Müşteri Hizmetleri

Çevrimiçi itibar yönetimi firmalarıyla çalışırken istediğiniz yardımları alabilecek durumda olup olmadığınızı bilmeniz gerekir. En iyi hizmetler size ekstra bilgi sunmak ve bu konuda sizi eğitmek için geniş kapsamlı kaynaklara sahiptirler. Ek olarak, bu hizmetler sitenizin analizi size sunmalılar ve sürekli raporlarla süreci size aktararak mevcut durumunuzu size göstermelidirler. Aynı zamanda yapılacak kötü yorumları da size ulaştırmalıdırlar.

Marka yönetimi konusunda kendinizi huzursuz ve bitkin hissetmek yerine firmanızın sahip olduğu itibarı iyileştirmek için fırsatları değerlendirmeye çalışmalısınız. Çevrimiçi itibar koruma hizmetleri kontrolün sizde kalmasını sağlayarak gücünüze güç katmaktadırlar. Çevrimiçi itibarınıza yönelik kontrolü elinize alın ve müşterileri kaçıracak negatif yorumlar ve değerlendirmeleri durdurun.

Unutmayın itibar paha biçilmez bir varlıktır.