Bir Yazılımcıya Alınabilecek 7 Hediye

Bilgisayar tutkunluğunu bir adım öteye götürerek hayatlarının daha büyük bir parçasına, yani işlerine dönüştüren yazılımcılar, zaman zaman başka bir dünyanın insanı olarak kabul edilebiliyor. Evreni 1 ve 0’dan oluşan kodlarla görmüyorlar elbet, ama ilgi alanları ve bilgi bankaları genel insan kalabalığına göre farklı materyallerle dolu. E haliyle beğenileri ve zevkleri de farklı. Peki, ailenizde ya da arkadaş grubunuzda var olan bir yazılımcıyla hediye almak istiyorsanız seçenekleriniz neler? Klişeye düşmeden bir yazılımcıya hangi hediyeler alınır?

Bluetooth Kulaklık

Araştırmalara göre bilgisayar başında çalışırken konsantrasyonu sağlama konusunda müzik dinlemek çok yardımcı oluyor. Yazılımcılık da çok dikkat isteyen bir iş olduğuna göre yazılımcılara hediye alırken Bluetooth kulaklıkları mutlaka değerlendirmenizi öneririz.

Logitech Wireless Trackball

Hareket ettirmeden kullanılabilen bir mouse. Gelecekten gelen bir teknoloji gibi görünse de artık hayatımızda ve yazılımcıların gözdesi olmaya çok yakın. Ayrıca M570 kodlu bu mouse dışında Logitech Wireless Performance Mouse MX de sıra dışı ve kullanıcı odaklı tasarımı sayesinde klasik mouse’ların hakimiyetine son verebilir.

USB Bardak Isıtıcısı

Uzun geceler, bilgisayar başında geçen saatler… Yorgunluğun ve uykusuzluğun ilacı da tabii ki kahve. Ancak çalışmaya daldıkça o kahve unutulur ve ikinci yudumu almadan soğur. Bir yazılımcıya alınabilecek hediyelerin başında, bu tip sık yaşanan durumlara karşı mükemmel bir önlem olan USB bardak ısıtıcı geliyor. Hediyeniz sayesinde kahveler hep sıcak kalacak.

USB Mini Buzdolabı

Bilgisayar başında geçen saatlerin bir süre sonra dalgınlığa sebep olduğunu söylemiştik. Bu durum sadece sıcak içecekler için değil, soğuk içecekler için geçerli bir sorunu beraberinde getiriyor. Yaz günlerinin soğuk içecekleri daha uzun süre bu seviyede tutmak için USB girişli mini buzdolabı eşsiz bir yardımcı.

Leap Motion

Dokunmatik ekran teknolojisini bir adım öteye taşıyan Leap Motion da geleceği bugüne getiren ürünlerden. Ellerinizi üzerinde gezdiriyorsunuz ve cihazınızı dilediğiniz gibi kontrol ediyorsunuz. Dokunmatik teknolojinin adı “dokunma” ihtiyacından geliyordu. Peki, ya bu teknolojiye hangi isim verilmeli?

7 bağlantılı USB Hub

Kablolar, yazılımlar, donanımlar ve yetersiz bağlantı noktaları… 7 bağlantılı USB Hub ile yetersiz bağlantı noktası problemi son buluyor. Bir USB girişini takmak için diğerini çıkarmak da bu ürünle tarih oluyor.

VDS Bulut Sunucu

Son yıllarda gelişen bulut bilişim teknolojisiyle birlikte sunucular da bu yeniliği kullanmaya başladı. Başka müşterilerle paylaşılmasına rağmen hesaplar için RAM ve CPU sunan IHS VDS Bulut Sunucu da bir yazılımcıya sunulabilecek en kullanışlı hediyelerden. Zamana ve ihtiyaca göre kaynak kullanımı imkanı sunan VDS Bulut Sunucu ile sadece kullanılan kaynakların maliyeti ödenir. Yani hem uygun fiyatlı hem de pratik bir hediye.