Kocaeli En Güvenilir Web Tasarım Firmaları

Kocaeli En Güvenilir Web Tasarım Firmaları

Web tasarım, görseller ve metinlerden oluşan bir web sayfası içeriklerini ziyaretçilere bir düzen içerinde sunmaktır. Web tasarımı yapabilmek için öncelikle bir projeye sahip olmamız gerekmektedir. Web tasarımı yapılacak firmanın veya şahsın yaptıkları iş projenin ana konusudur. Örnek vermek gerekirse; firma web sitesi, hastane web sitesi veya kendi web siteniz bir web tasarım projesidir. Web tasarım bu sebeple belli bir kalıba uymamaktadır. Yapılacak işe göre değişkenlik gösterebilmektedir. Peki, web tasarımı aşamaları nelerdir;

  1. Projeyi Belirlemek
  2. Kurumsal Kimlik Çalışması
  3. Grafik Tasarım
  4. Web Sayfalarının Kodlanması
  5. İçerik Yönetimi Entegrasyonu
  6. Test Süreci
  7. Son Olarak da Web Sitesinin Yayımlanması

Bu aşamalar da kendi aralarında dallara ayrılabilmektedir.

Projenin Belirlenmesi:

Projeye başlamadan önce sitenin ihtiyaçları göz önüne alınmalıdır. “Web sitesinin yapılış amacı ne” gibi sorulara cevap verilmelidir. Bu aşamada öncelikle rakip firmaları analiz ederek başlayabilirsiniz. Analiz edildikten sonra yapacağınız web sitesinin neye ihtiyacı olduğu kafanızda canlanmaya başlayacaktır.

Kurumsal Kimlik Çalışması:

Bu aşamada firma logosu ve firma renklerinin doğru orantılı olarak belirlenmesi gerekmektedir. Slogan da bir kurumsal kimliğe örnektir.

Grafik Tasarım:

Bu aşamanın esas aldığı konu kurumsal kimliktir. Photoshop gibi piksel tabanlı programlar kullanılarak web sitenin görsel tasarımı yapılmaktadır.

Web Sayfası Kodlanması:

Bu aşamada web sitenizi kodlaması yapılır. Kodlama yapılırken HTML/CSS, JavaScript gibi yazılım dillerinden yararlanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra web sitenizin genel şablonu ortaya çıkmaya başlamaktadır.

İçerik Yönetimi Entegrasyonu:

Kısaca web sitenin sahibinin siteye görsel veya yazı eklemesini sağlayan sistemdir. Admin paneli de diyebiliriz. Bu yazılım site sahibinin web tasarımcıya bağlı olmadan istediği değişikliği yapabilmesi olanağını sunmaktadır.

Test Süreci:

Yapılan çalışmaların doğru şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğimiz aşamadır. Bu aşama da gözden kaçırdığımız detayları daha rahat fark edebiliriz. Sitenin masaüstü, mobil, tablet görünümleri bu aşama da kontrol etmeliyiz.

Web Sitesinin Yayınlanması:

Bu aşama da web sitesi yayınlanmaya hazır hale gelir fakat öncelikle domain ve hosting ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Domain(Alan Adı) ve hosting hizmeti alındıktan sonra web sitesi yayınlanmaya hazır hale gelmiş olacaktır.

Kocaeli En Güvenilir Web Tasarım Firmaları hakkındaki sorularınız yanıtlıyoruz. Bizlere ulaşarak tüm konular hakkında bilgi alabilirsiniz.